English Version Versão Portuguesa Version Française Versione Italiana Türkçe Sürüm Wersja Polski Variantă Română Ελληνική έκδοση Magyar Nyelv Český Jazyk Versión Española
Sponsorzy:

Pytanie o Wizerunek

Wizerunek jakości wina jest mocno związany z korkiem. Zatyczki korkowe są w wyobraźni konsumenta elementem uspokajającym, który widział używających ich ojca i dziadka. W tym kontekście konsument postrzega go, jako "szlachetny" materiał.

Kulturowo, nie można ignorować, że konsument jest przyzwyczajony do dźwięku, który wydaje korek, gdy ten jest wyciągany z butelki, do prezentowanego rytuał, zwłaszcza jeśli sommelier poleca i podaje dobre wino. Nie możemy zapomnieć, że jest to część przyjemności z picia wina, tak jak nie można wyobrazić sobie picie wina w plastikowej szklance.

Niemniej jednak, trudno jest określić zachowanie nowej generacji konsumentów. Zmiany mogą położyć kres wielowiekowej tradycji, z dzisiejszą preferencją "fast-food’owej kultury".
Zachowanie konsumenta różni się znacznie w zależności od pochodzenia. W krajach producentów win, takich jak Francja 90% butelek jest zamykanych korkiem. Natomiast, w krajach takich jak Szwajcaria, bardziej konsumenckim niż producenckim, 80% zatyczek stanowią nakrętki.

Kolorowe plastikowe korki pokazują chęć wartości rekreacyjnej. Niektóre plastikowe zatyczki imitują korek, kopiując ziarna i kolor korka, zamiast odróżniać się od siebie. Środek ten ma na celu zapwnienie konsumentów. Te imitacje są kierowane do konsumentów, którzy chcą odtworzyć rytuał odkorkowywania.

Europejskie ankiety pokazują, że trzy-czwarte konsumentów preferuje korek . Ale kiedy kupujesz butelkę w supermarkecie, skąd wiesz, czy ma korkowe, czy syntetyczne zamknięcie? Czy przejrzystość informacji dla konsumentów wymaga, aby etykiety miały taką notkę jak: "zamknięty korkiem"?