English Version Versão Portuguesa Version Française Versione Italiana Türkçe Sürüm Wersja Polski Variantă Română Ελληνική έκδοση Magyar Nyelv Český Jazyk Versión Española
Sponsorlar:

Üç Alternatif


Yeni alternatifler etkili bir söz ile gelip çatar: TCA yokluğu (daha sonra ele alınacak).Screwcap
Vidalı kapak“mantar tirbuşonundan pazılarımıza gelen acıdan takdir edilir kaçınma avantajı” getirdi. Iyi bir çözüm, özellikle biri gözlemlerse örneğin “bir çok Amerikalı tirbuşon sahibi değildir.” Yeni Zelanda vidalı kapak adına özellikle şu baskı grubuyla esastı: Vidalı Kapak Girişimi.
Plastic Stopper
Plastik tıpalar eşit şekilde, özellikle genç şaraplarda, moda olmuştur. Rodolfo Gaona, Nomacorc ticari yönetmeni şunu iddia eder: “bizim tıpalarımız kırılmaz, nemi emmez ya da kaybetmez, inorganiktir ve bu nedenle bakteri veya böcekler için elverişli değildir ve bozulmazdır.” Şarap ile çevresini saran hava arasında gaz değişimi olmaz ve şarap için erken tüketilecek diye bir gereklilik yoktur. Deneyimler sentetik tıpaların 18 aydan daha az bir süre boyunca yeterli olduğunu göstermektedir.
Glass Stopper
Alüminyum kapsüller cam tıpaları halihazırda geliştirmiştir. Şişe kapağı özel bir kapak çıkarıcı eksenel baskı uygulayarak alüminyum kapağı yarıda kırmaya neden olan alet- ile açılır. Sonrasında cam tıpa parmak ile kolaylıkla kaldırılabilir. Bir polemik mevcuttur. Bazı üretici ülkeler ve şarap tüketicileri yeni alternatifler için değişiklik talep ederler.