English Version Versão Portuguesa Version Française Versione Italiana Türkçe Sürüm Wersja Polski Variantă Română Ελληνική έκδοση Magyar Nyelv Český Jazyk Versión Española
Sponsorzy:

Trzy Alternatywy


Nowe alternatywy przybyły z wpływową obietnicą: brak TCA (która zostanie omówiona dalej).Screwcap
Nakrętki (screwcaps) przynoszą "dostrzegalną korzyść oszczędzania naszym bicepsom bólu przed pracowaniem korkociągiem" . Dobrym rozwiązaniem, szczególnie gdy ktoś zauważa, że na przykład: "Większość Amerykanów nie posiada korkociąga". Nowa Zelandia była kluczowa dla screwcaps przede wszystkim poprzez presję grupy: Inicjatywy Nakrętek.
Plastic Stopper
Plastikowe korki są w równym stopniu w modzie, zwłaszcza przy młodych winach. Rodolfo Gaona, dyrektor handlowy Nomacorc, twierdzi że "nasze korki nie łamią się, nie absorbują lub tracą wilgoć, nie są organiczne, więc nie są tak podatne na bakterie lub owady i nie psują się." Nie ma gazowej wymiany pomiędzy winem, a otaczającym powietrzem, ale nie jest to konieczne dla win, które będą wcześnie spożywane. Doświadczenie pokazuje, że syntetyczne korki są satysfakcjonujące tylko na mniej niż 18 miesięcy.
Glass Stopper
Szklana zatyczka, dopasowana małym połączeniem z gumy, może być dostosowana do większości butelkowych szyjek. Aluminiowy kapsel obecnie nakrywa szklaną zatyczkę. Butelka jest otwierana za pomocą specjalnego narzędzia (cap-remover) usuwającego aluminiową nakrywkę by przedostać się w połowie wywierając presję osiową. Szklana zatyczka może być łatwo usunięta kciukiem.

Polemika istnieje. Niektóre kraje producenckie i konsumenci wina żądają zmiany na nowe alternatywy.