English Version Versão Portuguesa Version Française Versione Italiana Türkçe Sürüm Wersja Polski Variantă Română Ελληνική έκδοση Magyar Nyelv Český Jazyk Versión Española
Sponzoři:

Tři Alternativy


Nové možnosti přinesly dva důležité sliby: nepřítomnost TCA a nízké ceny.Screwcap
Závitová zátka má nejspíš jedinou výhodu v tom, že ochrání naše svaly před námahou, kterou musíme vynaložit při otvírání láhve otvírákem. Je to ideální řešení, především, když vezmeme v potaz, že například většina Američanů nevlastní otvírák na láhve vína. A Nový Zéland se podílel, skrze svou aktivistickou skupinu Screwcup Initiative, na tom, že byla na trh uvedena šroubovací zátka.
Plastic Stopper
Umělohmotná zátka je také velice populární, především pro mladá vína. Robero Gaona, obchodní ředitel společnosti Namacorc říká, že "naše zátky se nezlomí, nevsakují ani neztrácejí vlhkost, nejsou organického původu, takže nejsou náchylné k různým bakteriím a jsou nezničitelné." Mezi vínem uvnitř láhve a okolím nedochází k výměně plynů, což není zas tak důležité pro vína, která jsou určena k téměř okamžité spotřebě. Zkušenost říká, že tyto zátky jsou vyhovující maximálně po dobu 18 měsíců.
Glass Stopper
Skleněná zátka má díky svému gumovému proužku schopnost z velké části přilnout k hrdlu láhve. Tato zátka je pokrytá hliníkovou tobolkou, která je při otevření speciálním otvírákem zlomena a vytažena osovým tlakem., nicméně dá se také lehce odstranit palcem.

Můžeme říct, že existuje jakýsi spor mezi těmito alternativami a někteří výrobci a konzumenti protestují proti těmto náhradám.